top of page

İptal ve İade Politikası
 

İADE PROSEDÜRÜ

 

 • Montajı yapılmış sistemler kişiye özel hazırlandığından dolayı, ürünlerde bir sorun olmadığında iade/değişim yapılmamaktadır. Arıza olması durumunda web sitemizde bulunan GARANTİ KOŞULLARI kısmını inceleyiniz.

 • Siparişiniz tarafınıza teslim edildikten sonra ilk 14 gün içerisinde satın alınan ürünün orijinal kutusunda ve zarar görmemiş olması, tamamlayıcı aksesuarları ile birlikte eksiksiz olması, varsa hediye olarak verilen promosyonlu ya da kampanyalı ürünlerle birlikte aynı anda gönderilmesi gerekir.

 • Siparişinizi kargo teslim aşamasında eksik ya da hasarlı olup olmadığı konusunda kontrol etmeniz gerekmektedir. Gelen kurye ya da kargo personeli paketinizin kontrolü için sizi bekleyecektir. Siparişinizin tam olduğundan ve herhangi bir hasar oluşmadığından emin olduktan sonra teslimatı tamamlayınız. Eğer eksik ya da hasarlı bir paket teslim aldıysanız maalesef iade prosedürünü gerçekleştiremiyoruz. Eksik ya da hasarlı paket geldiğinde kargoyu teslim almadan önce tutanak tutturmanız ve teslim almadan tarafımıza geri gönderimini talep etmeniz gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi ve diğer sorularınız için Sıkça Sorulan Sorular bölümünü inceleyebilirsiniz.

 • Yazılım ürünlerinin (lisanslı, tek kullanımlık vb.), montajlı ürünlerin ve hijyen açısından sınırlandırılan kulaklık vb ürünlerin iadesi yapılamamaktadır.

 • Bu koşulları karşılayan iade işlemlerinizde mutlaka ve mutlaka faturanın bir nüshasıyla beraber bize ürünü yollayabilirsiniz. Kargo bilgileri için 0216 450 5750-51 numaralı müşteri hizmetlerimiz ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

 

İPTAL PROSEDÜRÜ

 

 • Siparişiniz onaylandıktan sonra "Siparişiniz Hazırlanıyor" aşamasına kadar siparişinizi iptal edebilirsiniz.

 • Siparişiniz için oluşturulan iptal talebi tarafımızdan onaylandıktan 10 iş günü içerisinde ödeme yönteminize göre ücret iadeniz gerçekleştirilecektir.

 

MESAFELİ SATIŞ

 

 • Tüketici, yalnızca mesafeli satışlarda (Telefon ve internet üzerinden yapılan satışlar) 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik gereği, hiçbir gerekçe göstermeksizin ve cezai şart ödemeksizin satın almış olduğu ürünü, teslim aldığı tarihten itibaren 14 gün içerisinde, ön bilgilendirme formunda ve sözleşme metninde yazılı olan usule uyarak iade edebilir veya değiştirebilir.

 • Cayma bildirimi tarafımıza ulaştığı tarihten itibaren 20 gün içerisinde, ürüne herhangi bir hasar verilmemesi ve eksiksiz teslim edilmesi şartıyla, tercihinize göre ürünü iade alarak bedelini tarafınıza ödemeyi veya ürün bedeli kadar alışveriş kuponu vermeyi taahhüt ederiz. Ticari veya mesleki amaçlarla hareket eden tüzel kişi ve / veya kişiler cayma hakkından ve cayma hakkından doğan hiçbir haktan faydalanamaz.

 • Cayma bildirimini 0216 450 5750-51 numaralı çağrı merkezimizi arayarak veya kenan@csksistem.com adresine yazılı bildirimde bulunarak yapabilirsiniz.

 

AYIPLI ÜRÜNLER

 

 • Ayıplı mal, tüketiciye teslimi anında, taraflarca kararlaştırılmış olan örnek ya da modele uygun olmaması ya da objektif olarak sahip olması gereken özellikleri taşımaması nedeniyle sözleşmeye aykırı olan maldır.

 • Ambalajında, etiketinde, tanıtma ve kullanma kılavuzunda, internet portalında ya da reklam ve ilanlarında yer alan özelliklerinden bir veya birden fazlasını taşımayan; satıcı tarafından bildirilen veya teknik düzenlemesinde tespit edilen niteliğe aykırı olan; muadili olan malların kullanım amacını karşılamayan, tüketicinin makul olarak beklediği faydaları azaltan veya ortadan kaldıran maddi, hukuki veya ekonomik eksiklikler içeren mallar da ayıplı olarak kabul edilir.

 • Sözleşmeye konu olan malın, sözleşmede kararlaştırılan süre içinde teslim edilmemesi veya montajının satıcı tarafından veya onun sorumluluğu altında gerçekleştirildiği durumlarda gereği gibi monte edilmemesi sözleşmeye aykırı ifa olarak değerlendirilir. Malın montajının tüketici tarafından yapılmasının öngörüldüğü hâllerde, montaj talimatındaki yanlışlık veya eksiklik nedeniyle montaj hatalı yapılmışsa, sözleşmeye aykırı ifa söz konusu olur.

 • Üretici veya ithalatçılar, ürettikleri veya ithal ettikleri mallar için bakanlıkça belirlenen kullanım ömrü süresince, satış sonrası bakım ve onarım hizmetlerini sağlamak zorundadır.

Ayıplı malın tespiti halinde alıcı;

 • Satılanı geri vermeye hazır olduğunu bildirerek sözleşmeden dönme,

 • Satılanı alıkoyup ayıp oranında satış bedelinden indirim isteme,

 • Aşırı bir masraf gerektirmediği takdirde, bütün masrafları satıcıya ait olmak üzere satılanın ücretsiz onarılmasını isteme,

 • İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme seçimlik haklarından birini kullanabilir.

 • Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi hakları üretici veya ithalatçıya karşı da kullanılabilir.

 • Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesinin satıcı için orantısız güçlükleri beraberinde getirecek olması hâlinde tüketici, sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim haklarından birini kullanabilir. Orantısızlığın tayininde malın ayıpsız değeri, ayıbın önemi ve diğer seçimlik haklara başvurmanın tüketici açısından sorun teşkil edip etmeyeceği gibi hususlar dikkate alınır.

 • Ücretsiz onarım veya malın ayıpsız misli ile değiştirilmesi haklarından birinin seçilmesi durumunda bu talebin satıcıya, üreticiye veya ithalatçıya yöneltilmesinden itibaren azami otuz iş günü içinde yerine getirilmesi zorunludur. Tüketicinin ücretsiz onarım talebi, yönetmelikte belirlenen azami tamir süresi içinde yerine getirilir.

 • Tüketicinin sözleşmeden dönme veya ayıp oranında bedelden indirim hakkını seçtiği durumlarda, ödemiş olduğu bedelin tümü veya bedelden yapılan indirim tutarı derhâl tüketiciye iade edilir.

Seçimlik hak kullanılacak ürünlerin aşağıdaki koşulları taşıması halinde işlemler 6502 Sayılı T.K.H.K. çerçevesinde belirtilen sürelerde sonuçlandırılacaktır.

 • Ürünün ayıplı olduğunun tespiti,
  Bedel iadesi seçimlik hakkının kullanımı halinde;

 • Satılanı geri verme gereğince ürünün satın alındığı andaki gibi kusursuz ve eksiksiz olması,
  ürünle birlikte verilen hediyelerin, aksesuarların, yazılım cd'lerinin ve ürünü muhafaza etmeye yarayan orijinal korumalarının, kullanma kılavuzunun, garanti belgesinin ve genel olarak ürünün satıldığı tüm ekip, ekipmanları ile beraber teslim edilmesi.

 • Satış faturasının aslı.

 • Satışın (ticari gerçek kişi işletmesi ve ticari tüzel kişi) firma adına olması halinde iade faturası/serbest meslek makbuzu aslı.

İmkân varsa, satılanın ayıpsız bir misli ile değiştirilmesini isteme seçimlik hakkının kullanımı halinde, eğer imkan yok ise tüketici diğer seçimlik haklarını kullanabilir, bedel iadesi hakkı tercih edildiği durumda ise 2004 Sayılı İ.İ.K. 24. Madde gereğince ürünün satış faturasındaki bedeli iade edilir.
 

AYIPLI ÜRÜN KAPSAMI DIŞINDA KALAN DURUMLAR

 

 • Ayıplı ürün seçimlik hak kullanımı, kullanımdan kaynaklanan (kaza, kullanım kılavuzunda veya garanti belgesi üzerinde belirtilen garanti koşullarına aykırı kullanım, sıvı teması, güç ve akım durumları ve yıpranma vb.) nedenlerle oluşan halleri kapsamaz.

 • DVD, VCD (yazılım, oyun,) kulaklıklar (bluetooth, müzik, v.b.), sarf malzemeleri (yazıcı kartuşu, toneri, kağıdı, CD, DVD medya v.b.), harici, dahili, sabit ya da taşınabilir bellekler, bakım ürünleri, telif hakları kapsamında bulunan fikri ve sınai hak içeren her türlü ürün ve hizmette, seçimlik hak kullanım işlemleri imalatçı-üretici/ithalatçı firma veya yetkili servisler tarafından düzenlenmiş ve ürünün ayıplı olduğunu belgeleyen yetkili servis raporu karşılığında gerçekleştirilecektir.


FATURAYI TACİR OLARAK KESTİRMEK

 

 • Faturanızı (ticari gerçek kişi işletmesi ve ticari tüzel kişi) firma adına kestirmiş iseniz, Kanun tarafından tüketicilere sağlanan korumalardan yararlanamazsınız.

 • Üretici firmanın onayladığı bazı özel durumlarda istisnai olarak iade gerçekleştirilmektedir. Bu tamamıyla müşteri memnuniyeti kapsamında üretici firma onayıyla yapılan istisnai bir durumdur.

 • Bu hallerde iade faturasını veya serbest meslek makbuzu aslını getirmeyi unutmayınız. Anılan evrakların getirilmemesi halinde yasal zorunluluktan dolayı maalesef işlemler gerçekleştirilememektedir.

bottom of page